Které nebankovní půjčky bez účelu jsou nejlepší?

Vybrat si nejlepší půjčku není nic lehkého, zvláště nyní, kdy je na trhu tak obrovská konkurence. Úvěrových nabídek je sice na internetu spousta, některé ale nejsou vůbec výhodné, v řadě případů pak může jít i o obyčejný podvod. Shrnuli jsme pro vás několik základních rad, kterými je dobré se při hledání půjčky řídit, pokud si můžete vybírat pouze z nebankovních úvěrů.

U malých a krátkodobých půjček preferujte ty, co jsou napoprvé zdarma
Obecně sice platí, že bankovní půjčky jsou rozumnějším a levnějším řešením, v některých případech jsou ale i nebankovní úvěry stejně výhodné, nebo dokonce i výhodnější. Jedná se o rychlé a krátkodobé úvěry, někdy označované jako SMS půjčky, které se pohybují cca kolem 5 000 Kč. Dnes už si můžete vybrat hned z několika společností, které vám takovouto půjčku nabídnou zcela zdarma, bez jakéhokoli poplatku nebo úroku – stačí jen vrátit peníze včas. Mezi ty spolehlivé a bezpečné patří např. Japonská půjčka, Zaplo.cz, Ninja půjčka, CreditAir nebo Via SMS. Délka splatnosti u první půjčky zdarma je různá, od 14 dní u Japonské půjčky až po 3 měsíce u CreditAir.

Dlouhodobé půjčky vybírejte od prověřených společností
U půjček na delší časové období buďte velmi opatrní a důkladně si její výběr rozmyslete. U tohoto typu půjček už se poplatkům nevyhnete a i celkové podmínky se značně liší. Doporučit můžeme např. půjčky od známých společností, jako je Provident Financial, Home Credit, Cetelem nebo Cofidis – u těchto firem se nemusíte obávat, že by vás někdo podvedl. Jedním z nejlepších nebankovních bezúčelových úvěrů je také půjčka Profi Credit, která nabízí úvěrový rámec od 10 000 Kč až do 166 000 Kč. Splatnost úvěru si můžete nastavit na 12 až 48 měsíců, v případě včasného řádného splácení navíc získáte bonus v podobě vrácení části peněz (až 25 000 Kč). Výhodou této půjčky je také rychlost jejího vyřízení – peníze dostanete už do 24 hodin od schválení žádosti.

Zajímavý článek  Ekvita – Rychlý nebankovní úvěr

Bezúčelové nebankovní půjčky mohou být i hodně vysoké, pokud máte nemovitost
Pokud ale potřebujete ještě vyšší částku – v řádech statisíců nebo dokonce milionů – zbývá už jen řešení v podobě nebankovní půjčky se zajištěním. Jedná se o úvěry, u nichž ručíte nemovitostí, kterou může být např. dům, byt, pozemek, chata nebo chalupa. Společností, které tento typ nebankovních úvěrů nabízejí je více, k těm nejznámějším patří Acema Credit, Vitacredit nebo Finemoney. U některých společností navíc nemusíte být majitelem nemovitosti přímo vy – pokud máte někoho, kdo bude ochotný ručit za vás, může být půjčka zajištěna i majetkem třetí osoby.

Jedním z klíčových parametrů při výběru půjčky je RPSN
Při výběru té nejlepší nebankovní půjčky je důležité podívat se na jednotlivé nabídky nejen co se týká výše půjčky, doby splácení nebo měsíčních poplatků, ale jedním z klíčových ukazatelů je také RPSN. Tato zkratka znamená roční procentní sazbu nákladů a důležitá je zejména u vyšších úvěrů. Sazba RPSN se udává v procentech a zájemcům o půjčku ukazuje, jak moc je daná nabídka výhodná. U půjček na krátké období (např. na měsíc) nehraje až takovou roli, protože se počítá na rok a u krátkodobých úvěrů je logicky velmi vysoká. U půjček na několik let už je naopak RPSN velmi důležitým ukazatelem, jenž vám usnadní rozhodnutí a pomůže určit, jak moc se daná nabídka vyplatí. Samotný vzorec pro výpočet RPSN je docela složitý a podívat se na něj můžete např. na Wikipedii, kde je tato problematika vysvětlena podrobněji.

1860391 / Pixabay